Regulamin sklepu EkoCraft

Sklep internetowy, działający pod adresem ekocraft.pl, prowadzony jest przez firmę EkoCraft Katarzyna Kroll-Kamień, nr NIP 593-231-64-19, z siedzibą w Tczewie, ul. Leona Wyczółkowskiego 35.

Najważniejsze punkty regulaminu:

 • Wszystkie podane w sklepie ceny są zwolnione z podatku VAT, gdyż prowadzący działalność jest zwolniony z obowiązku jego opłacania.
 • Zamówienia w sklepie można składać poprzez sklep internetowy lub e-mailem: sklep [at]ekocraft.pl
 • Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie wymaganych w formularzu danych oraz numeru telefonu umożliwiającego ewentualną weryfikację rzetelności złożonego zamówienia.
 • Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej Paczkomatów InPost lub firmy kurierskiej GLS .
  Dowód zakupu jest dołączany do przesyłki.
 • Za zakupy w sklepie można zapłacić w następującej formie: przelewem – przedpłatą oraz drogą elektroniczna poprzez platformę płatności TPay lub wybór przesyłki pobraniowej płatnej przy odbiorze.
 • W terminie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru drogą wysyłkową, klient ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyny.
 • Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu. Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

Pełna treść regulaminu:

 1.      Postanowienia ogólne
 2.      Realizacja zamówienia
 3.      Gwarancja zwrotu towaru i bezpieczna przesyłka
 4.      2-letnia gwarancja na zegarki
 5.      Ochrona danych osobowych
 6.      Postanowienia końcowe

I. Postanowienia ogólne

 1.      Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (zwolnionymi z podatku VAT).
 2.      Zamówienia można składać poprzez koszyk zakupów, formularz dostępny w sklepie internetowym, jak również pocztą elektroniczną na adres sklep[at]ekocraft.pl. Możliwe jest także pisemne złożenie zamówienia poprzez pocztę tradycyjną - listem poleconym lub telefonicznie.
 3.      Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez klienta. Również inne elementy oferty, jak zawartość zestawu, koszt dostawy oraz wszelkie pozostałe warunki są wiążące dla stron zgodnie z ich treścią z momentu złożenia zamówienia przez klienta.
 4.      W przypadku złożenia zamówienia przez klienta drogą internetową (strona www, wiadomość e-mail), momentem zawarcia umowy kupna - sprzedaży jest moment osobistego potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez obsługę sklepu (e-mailem).
 5.      W przypadku złożenia zamówienia przez klienta telefonicznie, momentem zawarcia umowy kupna - sprzedaży jest moment przyjęcia zamówienia przez obsługę sklepu do realizacji.

II. Realizacja zamówienia

 1.      Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie wymaganych danych, umożliwiających otrzymanie przez klienta zamówionego towaru oraz numeru telefonu pozwalającego na weryfikację rzetelności złożonego zamówienia. Po przyjęciu zamówienia sprzedawca potwierdzi je pocztą elektroniczną lub telefonicznie. Sklep może odmówić realizacji zamówienia, którego rzetelności nie udało się potwierdzić.
 2.      Moment e-mailowego potwierdzenia złożenia zamówienia przez sprzedawcę jest też okazją do ewentualnego skorygowania błędnie podanych danych osobowych lub błędnie dokonanego zamówienia. Późniejsze dokonanie zmian w zamówieniu może być utrudnione, gdyż od momentu potwierdzenia zamówienia przez sprzedawcę zostaje ono skierowane do realizacji i towar może znajdować się już w drodze do zamawiającego. Niemniej, obsługa sklepu dołoży wszelkich starań, aby w każdym momencie, nawet po zawarciu umowy kupna - sprzedaży, umożliwić zamawiającemu zmianę danych do dostawy, a także (do momentu wysłania przesyłki) zmianę treści zamówienia.
 3.      W uzasadnionych przypadkach sklep zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia, ograniczenia sposobu płatności lub zażądania przedpłaty - każdorazowo podając przyczynę takiego działania.
 4.      Warunki realizacji zamówień nietypowych/personalizowanych na życzenie klienta są każdorazowo ustalane z klientem indywidualnie.
 5.      Zamówiony towar dostarczamy za pośrednictwem Poczty Polskiej Paczkomatów InPost lub firmy kurierskiej GLS . Kupujący w każdym przypadku jest obciążany kosztami dostawy.
 6.      Warunki sprzedaży detalicznej i wysyłki towaru za granicę są każdorazowo uzgadniane indywidualnie z klientem.
 7.      Dowód zakupu w postaci rachunku jest dołączany do przesyłki.
 8.      Za zakupy w sklepie można zapłacić w następujący sposób:

  a) Przelewem na rachunek bankowy. 

  Dane do wpłaty: 
  Katarzyna Kroll-Kamień
  ul. Wyczółkowskiego 35
  83-110 Tczew

  GETIN Bank
  nr rachunku 
  55 1560 0013 2514 0625 1815 0002

b) poprzez platformę płatności TPay

c) zamawiając wysyłkę za pobraniem pocztowym – wówczas płatność następuje przy odbiorze.


Towar wysyłany jest maksymalnie 3 dni robocze po wpłynięciu kwoty na rachunek. Wyjątkiem są wyroby personalizowane, których obróbka grawerska może wynieść 3-5 dni roboczych.

III. Gwarancja zwrotu towaru oraz bezpieczna przesyłka

 1.      W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, klient ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy przedmiot będzie nieuszkodzony oraz nie będzie nosił jakichkolwiek śladów używania. Koszty przesyłki zwrotnej nie są zwracane.
 2.      Towar zwracany w powyższym trybie należy przesłać na adres sklepu na koszt kupującego. Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć swoje dane personalne, oraz wyraźne wskazanie, jaką drogą kupujący chce odebrać zapłaconą za towar należność: przez przelew na konto bankowe, tu prosimy podać numer konta lub na konto PayPal, wówczas prosimy o podanie adresu e-mail na jaki konto jest założone. Pieniądze zwracane są niezwłocznie od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej.
 3.      Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien, po uprzednim kontakcie ze sprzedawcą odesłać go na adres: ul. Wyczółkowskiego 35, 83-110 Tczew. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, sklep zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć potwierdzenie, oraz notatkę dotyczącą przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania stanu magazynowego), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.

 

IV. 2-letnia gwarancja na zegarki

W trosce o naszych klientów wydłużamy naszą gwarancję do 24 - miesięcy na wszystkie nasze zegarki.

 • Gwarancja obejmuje wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanej rzeczy. Jest ona uznawana tylko wtedy, gdy jest poprawnie zgłoszona, posiada datę sprzedaży produktu, wpisany model zegarka oraz jest przedstawiona łącznie z dowodem zakupu.
 • Reklamacje rozpatrujemy najszybciej jak to tylko możliwe i nie dłużej niż w terminie 14 dni roboczych od momentu dostarczenia zegarka do Serwisu EkoCraft.
 • W przypadku dostarczenia zegarka do sklepu jednego z naszych partnerów termin rozpatrzenia reklamacji ulegnie przedłużeniu o czas dostarczenia produktu do Serwisu EkoCraft.
 • W przypadku, gdy w okresie trwania gwarancji, naprawa zegarka nie będzie możliwa, zostanie on wymieniony na nowy zegarek o zbliżonych parametrach bądź na zegarek o identycznej cenie zakupu (model uzgadniamy z klientem).
 • Niniejsza gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową.
 • EkoCraft akceptuje roszczenia gwarancyjne bezpośrednio od klienta końcowego jedynie w przypadku gdy produkt został zakupiony bezpośrednio od EkoCraft ( niezależnie od kanału sprzedaży: sklep internetowy, portale sprzedażowe, na których sprzedaje EkoCraft - należy przesłać dowód sprzedaży).
 • Żywotność baterii a zarazem czas eksploatacji zegarka z użyciem jednej baterii w odpowiednich warunkach atmosferycznych wynosi przeciętnie 1 rok od dnia zamontowania baterii w zegarku.
 • Uprawnienia kupującego wynikające z przepisów Kodeksu Cywilnego nie podlegają ograniczeniu czy też wyłączeniu.

 

Sklep EkoCraft zastrzega, iż  nie bierze odpowiedzialności za błędne bądź zniekształcone wyświetlanie informacji o produktach, spowodowane indywidualnymi ustawieniami komputera czy monitora ( barwa, rozdzielczość, jasność ). Te różnice nie mogą być podstawą roszczeń gwarancyjnych i reklamacyjnych.

W przypadku, uzasadnionego roszczenia gwarancyjnego koszt wysyłki Klientowi nowego bądź naprawionego produktu ponosi Sklep EkoCraft.

W zakresie nieuregulowanym niniejszym Regulaminem w zakresie gwarancji i rękojmi za wady rzeczy sprzedanej zastosowanie mają odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

Nasza gwarancja nie obejmuje

 • Uszkodzeń mechanicznych ( wgniecenie , uderzenie , zagniecenie , zbicie szkiełka , zarysowanie szkiełka, zerwanie koronki itp. ) oraz powstałych w ich wyniku wad
 • Zalania, przemoczenia w substancjach ciekłych ( woda, napoje itp. )
 • Zużycia eksploatacyjnego i starzenia się produktu ( zmiany koloru i/lub zmian właściwości materiałów takich jak drewno, paski parciane, skórzane lub bransolety (nasz serwis oferuje możliwość dokupienia dodatkowego paska w cenie 30zł + koszt wysyłki).
 • Ścierania się zewnętrznych powłok, zużycia bądź zarysowania kopert, pasków bądź bransolet
 • Uszkodzeń którejkolwiek części zegarka w wyniku niewłaściwego użytkowania lub użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem , braku staranności, zaniedbania czy też wszelkich innych konsekwencji zachowań, za które sprzedający nie ponosi odpowiedzialności
 • Zużycia baterii ( koszt wymiany baterii w naszym serwisie wynosi 20zł + koszt wysyłki )
 • Zegarka, na którym były dokonywane czynności przez osoby nieuprawnione ( np. związane z wymianą baterii lub naprawą) lub którego stan oryginalny został zmieniony poza kontrolą naszego serwisu.
 • Zerwania koronki zegarka ( zbyt intensywne i/lub agresywne ) nastawianie odpowiedniej godziny
 • Wad powstałych na skutek użytkowania lub pozostawienia zegarka w nieodpowiednich warunkach, np. zbyt wysoka lub niska temperatura, nasłonecznienie, gwałtowne zmiany tych warunków, zamoczenie lub zalanie
 • Odszkodowania za poniesione straty i utracone korzyści w wyniku wad, niedokładności lub niefunkcjonowania zegarka

V. Ochrona danych osobowych

 1.      Składając zamówienie, klient świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu.
 2.      Jeśli klient składając zamówienie zgodzi się na otrzymywanie biuletynu jego dane (adres e-mail oraz imię) będą wykorzystywane również w celu wysyłania biuletynu.
 3.      Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

VI. Postanowienia końcowe

 1.      Adres prowadzenia działalności jest jednocześnie adresem korespondencyjnym sprzedawcy i brzmi on następująco: ul. Wyczółkowskiego 35, 83-110 Tczew.
 2.      Niniejszy regulamin jest częścią treści zawieranej przez sklep oraz zamawiającego klienta umowy kupna - sprzedaży. Treść regulaminu jest dla stron obowiązująca zgodnie z brzmieniem z momentu złożenia przez klienta zamówienia. Utrwalenie, zabezpieczenie i udostępnienie istotnych postanowień zawieranej umowy następuje przez wydrukowanie i przekazanie klientowi wraz z przesyłką potwierdzenia zamówienia.
 3.      O wszelkich zmianach w niniejszym regulaminie obowiązujących czasowo (np. przerwa urlopowa) klienci informowani są w najbardziej widocznym miejscu na stronie głównej - w powitaniu.
 4.      Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.
 5.      Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów kupna - sprzedaży między sklepem a konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd.

 

Polityka prywatności sklepu EkoCraft

Politykę prywatności stworzyliśmy dla Ciebie aby dać Tobie gwarancję bezpiecznego korzystania z naszego sklepu. Podstawową zasadą Polityki Prywatności jest to, że nie sprzedajemy i nie udostępniamy osobom trzecim jakichkolwiek danych personalnych czy adresowych klientów / użytkowników sklepu ekocraft.pl

Dane Osobowe

W czasie korzystania ze sklepu ekocraft.pl  możesz zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza lub w inny sposób. Dane, o które będziesz proszony, to w większości przypadków imię i adres e-mail. W przypadku formularzy zamówień będziesz proszony o podanie pełnych danych osobowych. Wymagamy tylko tych danych, które są niezbędne do działania serwisu. Niepodanie wymaganych danych zablokuje czynność, której te dane dotyczyły.

Niezapowiedziane Wiadomości

Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania niezapowiedzianych wiadomości osobom, których dane kontaktowe posiadamy dzięki działalności związanej ze sklepem ekocraft.pl . Dotyczy to informacji odnoszących się bezpośrednio do sklepu ekocraft.pl  (np. zmiany, wewnętrzne promocje, zmiany oferty) oraz niekomercyjnych listów (np. życzenia, informacje o wirusach, komentarze osobiste itp.)

Jawne Dane Osobowe

Dane osobowe (takie jak Imię, Nazwisko, adres e-mail) podane przy okazji wysyłania komentarzy do artykułów, produktów, innych materiałów związanych ze sklepem ekocraft.pl  są dostępne dla wszystkich odwiedzających strony zawierające te dane. Nie mamy możliwości zabezpieczenia Was przed osobami prywatnymi lub firmami, które te dane wykorzystają do przesłania Wam nieokreślonych informacji. Dlatego dane te nie podlegają Polityce Prywatności.

Cookies (Ciasteczka)

Niektóre obszary sklepu ekocraft.pl  mogą wykorzystywać cookies, czyli małe pliki tekstowe wysyłane do komputera internauty identyfikujące go w sposób potrzebny do uproszczenia lub umorzenia danej operacji. Cookies są nieszkodliwe ani dla komputera ani dla jego użytkownika i jego danych. Warunkiem działania cookies jest ich akceptacja przez przeglądarkę i nie usuwanie ich z dysku.

Partnerzy

Polityka Prywatności nie dotyczy serwisów i firm, których dane kontaktowe podane są na stronach sklepu lub w e-mailach.

Wyłączenie Odpowiedzialności

Sklep ekocraft.pl oraz jego redakcja nie bierze na siebie odpowiedzialności za zamieszczone reklamy. Kupujący powinien być ostrożny odpowiadając na reklamę. Wprawdzie przykładamy sporą wagę do tego, aby reklamodawcy, którzy publikują tu swoje reklamy byli wiarygodni, ale nie możemy odpowiadać za ich czyny.

Czytając, przeglądając czy używając sklepu internetowego ekocraft.pl  akceptujesz zasady zawarte w Polityce Prywatności. Jako właściciele sklepu ekocraft.pl  zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. Każdą osobę wykorzystującą w jakikolwiek sposób sklep ekocraft.pl obowiązuje aktualna Polityka Prywatności. 

 

 

Jakiekolwiek wprowadzane zmiany nie wpływają na podstawową zasadę: nie sprzedajemy i nie udostępniamy osobom trzecim danych personalnych czy adresowych klientów / użytkowników sklepu ekocraft.pl

Jeśli nie zgadzasz się z Polityką Prywatności, proszę nie odwiedzaj sklepu ekocraft.pl

Pamiętaj - Szanujemy Twoją Prywatność.